Pejzaż i plener – kurs malowania

Pejzaż i plener – kurs malowania

Poznaj temat, który inspirował największych artystów i naucz się z nami lepiej malować! Dowiedz się, jak zawrzeć w krajobrazie głębię i dobrać kolory. Przygotuj się do przygody z pięknym malarstwem.

A co gdybyś mógł zwiększyć przyjemność z malowania o 200%?

Wszyscy, którzy malują, spotykają jeden i ten sam problem – walkę z własną frustracją i tym, że często nie wychodzi nam tak, jak byśmy tego chcieli. Znam to doskonale.

Jest jednak pewne miejsce, gdzie malowanie staje się czystą przyjemnością, doświadczeniem przyjmowanym wszystkimi zmysłami. To tworzenie w plenerze.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kurs, który przygotuje Cię do wyjścia w plener i pomoże odnaleźć tę radość. Pomoże rozwinąć Twoje malarstwo pejzażowe, by lepiej pokazywało głębię, było bardziej przemyślane i znacznie bardziej świadome. W trzech godzinach filmów z pokazami, analizami i omówieniem materiałów otrzymasz konieczną dawkę wiedzy, by wykorzystać nadarzającą się okazję i odnaleźć radość pleneru.

Poniżej możesz zobaczyć kawałek naszych nagrań:

Kupując kurs otrzymujesz co najmniej dwuletni dostęp do specjalnej, profesjonalnej platformy, na której będziesz mógł wygodnie odtworzyć każdą z lekcji i wrócić do najciekawszych kawałków w najdogodniejszym dla siebie momencie!

(UWAGA: choć dokładamy starań, by nasze maile bezproblemowo do Ciebie docierały, Twoja skrzynka może uznać je za spam, ponieważ kontaktujemy się z Tobą po raz pierwszy. Jeśli nie otrzymasz po zakupie danych do logowania, skontaktuj się z nami pod adresem kontakt@malarstwoodpodstaw.pl a rozwiążemy wszystkie problemy!)

Nasz kurs obejmuje następujące części:

Na samym początku omawiamy malarstwo mistrzów. Analizujemy ich rozwiązania i to, co odpowiada za nastrój i przestrzeń w ich pejzażach. Pokażę Ci, jak łatwo uwypuklić głębię i na czym polega przemyślana stylizacja. Co łączy japońskie drzeworyty i malarstwo Van Gogha? Co wnosi impresjonizm?

Tematy z części pierwszej:
– realizm i przejście do impresjonizmu
– geometria i przestrzeń w pejzażu
– świadoma stylizacja
– analiza malarstwa Van Gogha, Pissarra, Courbeta, Hiroshigego

W drugiej części pomogę Ci otworzyć się na nowe możliwości. Co powiesz na plener we własnym pokoju? Czy można malować w jadącym pociągu? Jak znaleźć temat pod własnym domem? Omówię przykłady z własnych wypraw i powiem Ci, jak można malować w plenerze nie wychodząc z domu.

Tematy z części drugiej:
– alternatywne spojrzenie na plener
– wychodzenie w teren
– szukanie tematów
– przykłady mikro-plenerów

W części trzeciej przygotowaliśmy przegląd różnych zestawów malarskich, z omówieniem ich elementów. Opowiemy o tym, jaki zestaw pozwala malować akwarelą, jaki gwaszami, co nada się do rysunku, a co do malowania w plenerze olejami. Dzięki tej wiedzy nie tylko rozwiniesz swoją świadomość technik, ale też będziesz w stanie skomponować własny zestaw plenerowy.

Tematy z części trzeciej:
– zestaw rysunkowy
– zestaw do malowania akwarelami
– zestaw do akwareli i gwaszu
– zestaw plenerowy do oleju

W pierwszym tutorialu przejdziemy przez malowanie pejzażu z polem. Omówię w nim dla Ciebie ogólną filozofię pracy i część zastosowanych technik. Jak maluję detale? Co w obrazie może robić fotograficzny efekt winiety? Jakie linie są dla mnie najważniejsze? Te i inne pytania rozwieję w filmie nagranym w terenie. To skrócone omówienie obejmuje aż 40 minut komentarza o różnych zagadnieniach malowania pleneru. Dołączamy do niego reprodukcję wykonanej pracy, którą możesz przemalować.

Tematy z części czwartej:
– przygotowanie szkicownika do malowania
– swoboda a dokładność w pejzażu
– pokazanie głębi
– plamy transparentne i kryjące
– kontrolowanie koloru zielonego w krajobrazie
– zastosowanie detalu
– filozofia malowania w terenie

Część piąta to gwóźdź programu – trwający prawie 1,5h, podzielony na trzy części, szczegółowy pokaz malowania drewnianego domu. W tej części pokażę, jak buduję uproszczoną perspektywę. Na które linie zwracam szczególną uwagę oraz w jaki sposób mierzę. Pokażę zastosowanie brązowej podmalówki i modelowanie zieleni. Opiszę też szczegółowo filozofię pracy z poszczególnymi kolorami. Chcesz wiedzieć, jak rozjaśniać i przyciemniać zielenie, by były czyste? Jak zachować precyzję detali? Jak używać pędzla, by pozwalał na dokładniejsze linie? W tym pokazie dostaniesz potężną dawkę wiedzy i prześledzisz cały proces malowania pracy w plenerze!

Tematy z części piątej:
– podrys i zachowanie proporcji
– uproszczona perspektywa
– podmalówka i zastosowanie brązu
– rola tekstur w skomplikowanych przedmiotach
– operowanie pędzlem, które pozwala zachować czysty kolor
– świadome układanie palety
– detal i skala a atrakcyjność wizualna
– relacje czerwieni i zieleni (kolory dopełniające)
– rozjaśnianie i przyciemnianie
– linia i plama – wielowiekowy spór w malarstwie

Na koniec wysyłam Cię do działania, ponieważ bez Twojego malowania żaden kurs nie pozwoli Ci rozwinąć skrzydeł. Do dzieła!

Zamów teraz i ciesz się przygodą z malowaniem. Rozwijaj swoją pasję i czuj się coraz pewniej z pędzlem w dłoni!

Zamówienie

95,00

PLN

Zamów
Copyright © 2020 WP Idea. Szkolenia napędza platforma WP Idea
Chcesz się z nami skontaktować? Napisz: kontakt@malarstwoodpodstaw.pl
Jeśli potrzebujesz nowego hasła do swojego konta, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: kontakt@malarstwoodpodstaw.pl
This is default text for notification bar